DOCTOR OF PHILOSOPHY

1. BBUYE Martin 
2. CHRISTOPHER Ewachabo Tiyo

MASTER OF SCIENCE IN ENVIRONMENT HEALTH

1. BUTEEREBA HERBERT
2. MARY Edward Lado
3. WANYENYA Shafiga

MASTER OF SCIENCE IN NATURAL RESOURCE MANAGEMENT

1. KIWANUKA Tonny

POSTGRADUATE DIPLOMA IN ENVIRONMENT IMPACT ASSESSMENT

1. HAUMBA Mark
2. MUSUBIRE Swaibu

BACHELOR OF SCIENCE IN FISHERIES MANAGEMENT AND TECHNOLOGY

1. SSENTAMU Derick

BACHELOR OF SCIENCE IN FINANCIAL ENGINEERING

1. KAKAI  Judith
2. ARINAITWE Arthur

BACHELOR OF SCIENCE IN APPLIED BIOLOGICAL SCIENCES

1. SAMWEL J Marwa
2. KABANDA Sydeny
3. OMUUT Geresemu
4. OPAKASI Sammy

BACHELOR OF SCIENCE IN PUBLIC HEALTH

1. AKAMUMPA Diana
2. KASAIJA Joseph
3. NYIRABEGA Esperance
4. WANYENZE Lucy
5. NANTEZA Rachel

BACHELOR OF SCIENCE IN AGRIBUSINESS

1. ARAC Aaron Ogom
2. BEGUMANYA Laban
3. BWAMBALE Joackim
4. KUMI Oscar
5. NGOBYA  Aloysius

BACHELOR OF SCIENCE IN WILDLIFE FORESTRY MANAGEMENT

1. AGABA Lucky
2. ECONYU  VIncent
3. KYALISIMA Richard
4. MUHANGUZI  Francis
5. ODUCU  Martin
6. TAREMWA Barnabas
7. TUKASHABA Evans Rugambira

BACHELOR OF SCIENCE IN PETROLUM MINERALS MANAGEMENT AND TECHNOLOGY

1    AGABA David
2    AKUR Juarwel Maboir
3    ANGUYO Daniel
4    ATWEBEMBEIRE Conscent
5    AYIKOBUA Joseph
6    BITWAYIKI  Innocent
7    KEREKUMBA Juma Tabia
8    KIWUMULO Isaac
9    KOBUSINGYE Judith
10    KULE KAPERE Eriab
11    LONYIKA  Solomon Alex
12    MUCUREEZI  Gerald
13    SHAMIM Najjemba
14    TAFUMBA  Sarafina


BACHELOR OF SCIENCE IN ENVIRONMENT MANAGEMENT

1    AKAMPURIRA Banard   
2    BLICK Carol Gloria   
3    ERIEKU Francis   
4    ETIONU David   
5    JURUA Sunday   
6    KABALA Norah   
7    KAKAIRE  Abbey   
8    KANYAGA Madina   
9    KHANYERERE Rachael   
10    KITAMIRIKE Joel   
11    MANANA Francis   
12    MUGENYI Safian   
13    MWANDHA Jonathan   
14    NYEKO Constantine   
15    OPIDING Daniel

BACHELOR OF SCIENCE IN HOTEL AND INSTITUTIONAL CATERING

1    ANN Acen   
2    BINTA Eve   
3    EMECU Miriam   
4    GIMBO Aisha   
5    KAPERE Daudi   
6    KAWALA Brenda   
7    KIMULI  Basil   
8    KIRABO Deborah   
9    LULEMESA Isaac Kigoyye   
10    MIRINDI Richard   
11    MUKASA Frank   
12    NABWIRE Joan   
13    NAKACWA Cissy   
14    NAKALEMA Susan   
15    NALUKWAGO Christine   
16    NAMPEERA Jane   
17    NAMULINDWA Sylvia   
18    TENDO Racheal Busulwa   
19    TWINOMUYAMBI Agatha

BACHELOR OF SCIENCE IN TOURISM OPERATIONS AND MANAGEMENT

1    ASABA  Robert
2    ASIIMWE Ronald
3    ATAHO Solace
4    BEST Worren
5    BILABWA Babula
6    BINJA Emilly
7    ISSA Bungire Omary
8    KASAJJA Yubu
9    KATUSHABE Scovia
10    KATUSIIME Joan
11    KAVUGHO Mbululi Suzanne
12    KAYE Allan John
13    KIRABO Doreen
14    MUHEREZA Raymon
15    MURUNGI Charity
16    MUSANJE Allan Miles
17    MWESIGYE Benon
18    NABIRYE Rachael
19    NABULYA Teddy
20    NABUNYA Shadia
21    NALWOGA Hildah
22    NANKANJA Zam
23    NANYUNJA Leah Diana
24    NDAGIRE Rebecca
25    NINSIIMA Sheinah
26    NOWAMANI Dines
27    NYABURU Veronica
28    OLUKA Justine
29    TWINOMUGISHA Joshua
30    UHINGA Desderia
31    WADIYO Rachael
32    WAFULA Elizabeth
33    WOBUSOBOZI Lydia


DIPLOMA IN FINANCIAL ENGINEERING

1. TURYAHABWE Bonensio

DIPLOMA IN WILDLIFE MANAGEMENT AND FORESTRY MANAGEMENT

1. ATUKUNDA Moses
2. MANGALYA Ivan Denis
3. WANSADHA Joseph

DIPLOMA IN PETROLEUM AND MINERALS MANAGEMENT

1. AMPUMUZA Ronah
2. MUSISI Everest
3. THON Isaiah Makuach

DIPLOMA IN APPLIED BIOLOGICAL SCIENCES

1. BIRUSU Enos
2. BYEKWASO Hafizu
3. OSINGANDA John Francis

DIPLOMA IN PUBLIC HEALTH

1. ABASA Apophia
2. ADOKORACH Flavia
3. CHEBET Charity
4. KEMIGABO Violet
5. MUGAIGA Patrick

DIPLOMA IN ENVIRONMENT AND NATURAL RESOURCES MANAGEMENT

1. AKURUT Evelyne
2. IKOONA Ismail
3. MURUNGI Charles
4. MUSOKI Sharon
5. PAMARA Robert

DIPLOMA IN AGRIBUSINESS

1. ABAHO Praise
2. AKANYIJUKA Jesca
3. KIGOONYA James
4. KUTOSI Tadeo
5. LUAL Gabriel

 DIPLOMA IN HOTEL MANAGEMENT  AND CATERING

1. AGOTE Prossy
2. KIYEMBA Allan
3. NABAGGALA Julian Kevin
4. NAMONYO Fred
5. NATABI Mariam
6. NUWAMANYA Denis

DIPLOMA IN TOURSIM OPERATIONS

1    AKAMPWERA  Sheila
2    ANGUCIA  Rosebella
3    ANITHA A. Rwegoshora
4    BYAKAGABA David
5    JENGO Munawiru
6    MUDONDO Barbra
7    MUKUNDANE Enid
8    MWANAISHA Yahaya
9    NAKALEMA Sarah
10    NAKIMERA LINDA
11    NAMUZIBWA Margaret
12    NAMYALO Ritah
13    OMADI Jacob
14    RUHINDA Johnson
15    WOJA Beeri

CERTIFICATE IN HOTEL OPERATIONS AND INSTITUTIONAL CATERING

1. NABATEREGA Nisha Madinah
2. NAMAARA Jovia

CERTIFICATE IN TOURISM OPERATIONS

1    ALENGA Ezra Owen
2    ATHIENO Mourine Grace
3    BAGAMBE Richard
4    KAYAGA Samalie Gloria
5    MUTOSI Sharon
6    MWANAISHA Yahaya
7    NABIGYEMA Bless
8    NAMBEJJA Flavia
9    NAMUBIRU Jovia Collin
10    NASSOLO Angela Imelda
11    NIWAGABA Deus